czwartek, 24 lutego 2011

Wyszukane

Dzisiaj chciałabym "pochwalić się" malutkimi skarbami które udało mi się wyszukać w pewnym mieszkaniu (zazdrościłam Wam rodzinnych pamiątek, znajomych którzy zapraszają do "zwiedzania" piwnic a przeciez ja tez miałam swoja szanse)
Kilka lat temu sasiadka mojej mamy poprosiła nas o pomoc przy sprzątaniu mieszkania w kamienicy, które odziedziczyła po swojej kuzynce. Z mieszkania musiałyśmy wynieść wszystkie meble, ubrania itp. Usłyszałam magiczne słowa: "Jesli coś spodoba Ci sie to możesz to zabrać".
No to zaczęłam "sprzątać";)
Mama wyszukała przeróżne przedmioty z kryształu, które wtedy mnie nie interesowały a dziś jej podkradam;) Mnie wpadły w oko stare aparaty fotograficzne, przedmioty kuchenne, stare monety, maszyna do pisania, szkatułki i wiele innych rzeczy;) Na pewno wiele rzeczy przeoczyłam i niestety wylądowały na smietniku:( Oczywiście nie zabrakło również książek, które jak na razie cierpliwie czekają u mojej mamy, zresztą jak wiele innych rzeczy, które nie pomieściłyby się w moim mieszkaniu. Za rok może dwa... ;)
Dzisiaj zamieszczę tylko kilka zdjęć, co jakiś czas bede wracala do tego tematu i dodawała kolejne zdjecia:)

M.in porwałam mamie tego ptaszka, w środku można włożyć np  jajko:P obok stara ramka ze zdjeciem mojego taty z młodzienczych lat;)"Magiczny" zegar bo tyka tylko wtedy jak trzyma sie go w rekach;) czerwona ręka to część kuchennego aniołka, który był  świateczna ozdobą ale uznałam że zostanie na dłużej;)

Szachy należały do dziadka mojego męża, od czasu do czasu gramy i przeważnie przegrywam;)

Pozdrawiam :)

4 komentarze:

 1. sliczne rzeczy, szczegolnie krysztal z ptaszkiem:) szachy tez cudowne, ja juz bardzo dawno nie gralam..

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne przedmioty pokazujesz ,kryształ cudny i zegarek też wpadł mi w oko ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko takie stare i takie piękne. Moździerze przecudowne. Choruje jakis czas na moździerz ale ceny na allegor są bardzo wygórowane więc szukam na pchlich ale też nic nie ma.
  Miałaś szczęście odnajdując takie skarby.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne są te Twoje drobiażdżki:)) uwielbiam również takie aranżacje; dziękuję za odwiedziny u mnie, serdeczności!!!!

  OdpowiedzUsuń